Kutu Harf

Büyük şehirlerde yaya ve trafiğin yoğun olduğu caddelerde etkili reklam aracıdır. Binaların dış yüzeyine (cam uygulamalarda folyo – one way vision, duvar uygulamalarında vinil – mesh) farklı görsel tasarımlarla işletmelerin fark edilebilirliği ortaya çıkm

Anasayfa- Kutu Harf

Paslanmaz kutu harf; Bugünkü şartlarına makul çağdaş ve en abiye ışıklı ya da ışıksız tabela modelidir. Uzun yaşamlı ve kullanıma göre tasarım edilmektedir. Kutu harf yapımında sarf edilen malzemeler; krom paslanmaz çelik, donuk paslanmaz çelik ve altın paslanmaz çelik malzemelerdir. Bu malzemeler birçok hava şartına metanetli ve uzun ömürlüdür.

İmalat adımı krom harflerin ön yüzeylerinde 304 ya da 316 nitelik 1.2mm krom sac, yan yüzeylerinde 0.60mm ya da 0.70mm krom çelikten imal edilmektedir. Gerekli grafik planımı gerçekleştirdikten ardından harflerin ön yüzeyleri lazerle kesildikten ardından yan yüzey şeritlerini makul ölçüde giyotin makaslarla kesip imalata hazır duruma getirilmektedir. Daha ardından krom harflerin, yan bantları el ya da büküm makinesi ile şekillendirmek suretiyle kalifiye tasarlanmış lazer kaynak makinesi ya da gümüş lehim kaynağı kullanarak, ön yüzeyleri ile birleştirilir.

 

 

Pleksi Kutu Harf

İlk olarak Plexiglass nedir onu tanıyalım; Plexiglass tabela yapımın da kullanıldığı gibi besin güvenlik inşaat dekorasyon gibi birçok sektörde sarfedilen ham maddesi petrol olan tek üründür. Cam gibi görünüyor olmasına rağmen camdan misli ile defa henüz sağlamdır. Dış ortamdan gelebilecek darbelere karşı metanetli ve yüksek ışık geçirgenliğine sahipdir.

Plexi malzeme yüksek derece ısı gördüğü vakit biçim değiştirerek eğilip bükülmeye başlar soğuduğunda ise sıcakken aldığı formuya devam eder. Plexiglass kutu harf plexiglass dan imal edilen plakalar CNC Router deseteği ile istek üzerine harf şeklinde kesilir. Ön kısmının kalınlığı plexi glass harfin fontuna ve boyuna göre 3mm’den başlayıp 5mm’e kadar çıkar. Harflerin kıyı kalınlığı için yeniden isteğe bağlı olarak 4-5-7-8 cm gibi şeritler kesilir bu şeritler harflerin çevresine ince ve kalın yoğunlukta iki ayrı kimyevi sıvı ve kimyevi reaksiyonma neticesi ile yapıştırılır mükemmel bir şekilde birbirine yapıştırılan plexiler birbirinden kırılmadan mutlaka bölünmez.